ИЗРАЕЛ - ОБИКОЛКА НА СВЕЩЕНАТА ЗЕМЯ

650

ПРОГРАМА
5 нощувки /

Ден 1
Излитане от София за Тел Авив с директен чартърен полет на АК “BH Air” в 08:00ч. Кацане на летище „Бен Гурион” в Тел Авив в 10:20ч. Посрещане от фирмата партньор и отпътуване за Витлеем. Посещение на църквата Рождество Христово. Трансфер до Йерусалим. Настаняване в хотела. Вечеря и нощувка.

Ден 2
Закуска. Еднодневен тур в Йерусалим. Пешеходна разходка из стария град на Йерусалим с разглеждане на Стената на плача, Улица „Виа Долороса” – Кръстният път на Иисус към Голгота, Божи гроб и най-старата част на града – арменския квартал. Разглеждане на новия град – сградата на израелския парламент The Knessest, посещение на маслинения хълм, откъдето се открива прекрасна гледка към целия град. Спускане към Гетсиманските градини. Кратка почивка и фотопауза. Там може да се посети гробницата на Дева Мария. Свободно време за посещение на Великденските служби на Божи гроб. Вечеря. Нощувка.

Ден 3
Закуска. Освобождаване на хотела. Отпътуване за Мъртво море и Ейлат. Около обяд пристигане на Мъртво море – най-ниската точка на земята – 396 метра под морското равнище. Свободно време за плаж. В къснияследобед отпътуване към Ейлат. Настаняване в хотела. Вечеря, нощувка.

Ден 4
Закуска. Свободно време за плаж и развлечения или възможност за посещение на Подводната обсерватория – атракция №1 в Ейлат /срещу допълнително заплащане на място/. Вечеря. Нощувка.

Ден 5
Закуска. Рано сутринта /по желание, срещу допълнително заплащане/ – автобусна екскурзия до „Изгубения град” Петра в Йордания – едно от новите чудеса на света. Разглеждат се останките от старинния град - необикновен комплекс от храмове, жилища и гробници, изсечени в разноцветните скали на каньона преди повече от 2000 години. Завръщане в хотела. Нощувка.

Ден 6
Закуска. Tрансфер до летище „Бен Гурион” в Тел Авив за полет до София в 17:00ч. Кацане на летище София в 19:40ч.

Допълнителна информация:

Цената включва:

  • самолетен билет София - Тел Авив – София
  • 5 нощувки със закуски и вечери в 4*-ни хотели /2 нощувки в Йерусалим и 3 нощувки в Ейлат/
  • трансфери летище – хотел - летище
  • всички посещения и преходи с автобус, включени в програмата
  • екскурзовод на български език
  • медицинска застраховка
  • представител на ТА

Цената не включва:

  • летищни такси - 110 euro
  • еднодневен тур до античния град Петра в Йордания - цена 150 $ при минимум записани 10 туриста
  • бакшиши – около 15 $

Важно:
Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията - 40